Skrz prsty. Skrzprsty 2019-11-25

SKRZ PRSTY

skrz prsty

Po roce se opět vrací festival Skrz Prsty prezentující kontroverzní společenská témata a upozorňuje na problémy, o kterých se lidé bojí mluvit. Je tu také další důvod, proč pro velké nemocnice bývá výhodnější provozovat si laboratoře ve své režii, zatímco u malých zařízení je tomu spíše naopak. Ředitelé nemocnic, kteří si dokážou spočítat, že jim outsourcing v některých oblastech ušetří prostředky, se tak ocitají v paradoxní situaci: pokud se rozhodnou službu vysoutěžit, riskují komplikace související s veřejnými zakázkami, a i když uspějí, nikdy nevědí, jestli na ně někdo nezačne ukazovat prstem jako na zloděje. Toto je třeba posuzovat například u laboratoří a výkonů. Nezabývá se tím, jestli je to efektivní nebo ne. Avšak ne všichni jsou stejného názoru.

Next

SKRZ PRSTY

skrz prsty

Skrz prsty je festival, který pořádají studenti oboru Marketingové komunikace na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Na které společnost kouká skrz prsty. Outsourcing ve zdravotnictví také umožňuje převádět investiční a mzdové náklady do oblasti nákladů provozních. Hledáme, zjišťujeme, snažíme se pochopit a hlavně nás baví diskutovat. První říká, že smysl má outsourcovat to, co děláme vlastními silami dráž, než je to pro nás schopen v nezměněné kvalitě udělat někdo jiný. Akci pořádají studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Festival, jak je zvykem, každoročně otevírá kontroverzní společenská témata a to stejné platí i pro letošní ročník.

Next

prst

skrz prsty

Jedna z ilustrací, která zkrášluje oficiální web festivalu Skrz prsty. Služba se dá předat někomu jinému zvlášť proto, že tam většinou nejsou pacienti, ale zkumavky. Například pouze chemie na vyšetření konkrétních laboratorních testů přijde malou nemocnici s vlastní laboratoří na dvojnásobek, v případě, že provádí kolem čtyř stovek testů ročně, oproti velké laboratoři, která to samé množství zvládne za necelý měsíc. Podle Čeňka Merty je přitom jednou z největších překážek outsourcingu obecně první krok — tedy rozhodnutí k outsourcingu přistoupit. Přitom si už nikdo nezjistí, že je služba třeba skutečně v daném regionu levnější outsourcovaná. Do nálady vás hned po vstupu do klubu hodí lechtivá výzdoba, o kondomy a nejrůznější nebude nouze.

Next

Skrzprsty

skrz prsty

Mluvit se bude o recyklaci, plastech, životě bez obalu, nebo fast a slow fashion. Hlavní částí programu budou tvořit přednášky, které budou nabité informacemi ze světa plastů, rychlé módy, odpadů a rychlého životního stylu obecně. Právě proto je dnes mnohem jednodušší někoho diskriminovat. Po desáté večer začne ta méně vážná, o to však zábavnější část festivalu. Výsledkem všeho výše popsaného je, že neracionální přístup k outsourcingu má v nemocnicích obvykle zelenou. Co nezvládne sama, pošle do větší nemocnice. Hlavně si neudělat problém a nevzbudit pozornost Kde je problém? Mimo to také všichni studujeme na Fakultě multimediálních komunikací ve Zlíně.

Next

prst

skrz prsty

Rychlý životní stylje záležitost, která se týká každého z nás. Následovat budou témata spojená s oblečením, jako je fast fashion a slow fashion. A co ta zvrhlá studenstská party? Problém v nemocnicích také bývá, že jsou laboratoře roztříštěné podle odborných společností, takže často není možné spojit je do jednoho celku či dokonce ani prostoru. A věřte, nebo ne, dojde i na samotné genitálie. Svoji řeč si připravují i další řečníci, mezi které vyslal svého zástupce například pořadatel akce Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, dále zástupce internetového portálu Reduca, nebo rodinné firmy Děláme do plen. Pojďme si společně tento netradiční studentský projekt představit. Zároveň je také třeba průběžně se zamýšlet i nad insourcováním.

Next

prst

skrz prsty

Zlín - Šestý ročník projektu Skrz Prsty se blíží. My z redakce webu si tuhle akci samozřejmě nemůžeme nechat ujít a pevně doufáme, že se ve zlínském Golemu třeba s někým z vás také potkáme a třeba dáme nějaký ten šermířský souboj s dildy, nebo tak něco. V klubu totiž bude možnost nechat se na památku vyfotit v gigantické vagině, nebo s obrovským penisem. Radomír Maráček zase připomíná, že zvyklosti personálu nejsou překážkou jen pro konsolidaci, ale i pro samotný outsourcing. Další oblastí, kdy je velmi bedlivě potřeba outsourcing promyslet, jsou situace, kdy se z rukou dávají informace o zákaznících, což má ale zdravotnictví zjednodušeno — data o pacientech se totiž z ruky dávat nesmějí.

Next

SKRZ PRSTY

skrz prsty

To samé platí i pro vnímání ať už vztahů homosexuálních párů či jejich sňatků. Důkazem je i nedávný případ Kate Austin z Filadelfie, která požádala svou přítelkyni Sarah o ruku, ale. Poslední situací, která hovoří proti využití outsourcingu, je, pokud by vedlo ke komplikacím v každodenním využívání. Středeční večer bude zkrátka ve Zlíně patřit všem těm, kteří se nebojí odhodit předsudky a naplno si užít pořádně zvrhlou univerzitní kalbu. Druhá cesta je podívat se na to, co vlastními silami nejsme schopni dělat příliš dobře, a ptát se, co by mě stálo, kdybych to měl dělat ve stejné kvalitě jako externí dodavatel.

Next

Skrzprsty

skrz prsty

Agátu Zajíčkovou ze zlínského magistrátu, která přiblíží odpadové hospodářství ve městě. Odpůrci outsourcingu tvrdí, že by bylo lepší peníze investované například do externích úklidových služeb raději rozdělit mezi sestry, sanitáře a lékaře. Službu si chci smluvně zavázat na období třeba čtyř či osmi let, takže musím znát trendy. Krom toho si návštěvníci budou moct zasoutěžit v hodně netradičních disciplínách o hodnotné a samozřejmě trochu perverzní ceny. . V rámci přednášek a moderovaných diskuzí se představí velmi zajímaví hosté.

Next

SKRZ PRSTY

skrz prsty

Produkce je pak spojena se zvykovostí — standardně se každý den odebere krev a provedou se vyšetření, ale když se zeptáte lékařů, proč denně měří natrium a chlorid, tak vám na to neodpoví. Přesto zatím české nemocnice tolik možnost zajištění komplementu zvenčí nevyužívají. O problematice debatovali odborníci na konferenci Hospital Management 2018, která se konala 31. Svoje zkušenosti bude s posluchači sdílet například lesbická matka Anna Jančaříková, homosexuální sociolog Zdeněk Sloboda nebo představitelé tetovacího studia Hell She-mon a Míla. Outsourcing je naopak na místě neprovádět, pokud dáváte z ruky své know-how, což je v oblasti poskytování zdravotních služeb na stole. Třetí se ve zdravotnictví zatím moc nepoužívá, ale užívá se u soukromých firem — jde o zmíněné přenesení rizik. Outsourcing laboratoří je věc logická — my se o tom už rok a půl bavíme a snažíme se to zrealizovat.

Next